آرولا Arola

 

کمپانی خودروسازی آرولا در سال 1975 در شهر Lyon-Corbas فرانسه با هدف تولید میکروکارهای بسیار کوچک که برای رانندگی از نظر قانونی نیازی به گواهینامه نداشته باشند تاسیس شد.

مدلهای اولیه سه چرخه و تک نفره بودند و از موتورهای تک سیلندر ساخت کمپانی موتورسیکلت سازی Sachs آلمان استفاده میکردند. مدلهای سه چرخه در سه ورژن 10 ، 11 و 12 ارائه میشدند که کاملترین و قدرتمند ترین مدل 12 بود. حجم موتور مدل 12 50 سی سی و گیربکس دو دنده اتوماتیک بود که میتوانست به حدالاکثر سرعت 65 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند در حالی که مدلهای 10 و 11 47 سی سی بودند و حدالاکثر سرعت آنها 40 کیلومتر در ساعت بود. نمونه ای کمی بلند تر با محفظه بار وانت مانند در عقب نیر طراحی شد که SP نام گرفت. این مدل از موتور مدل 12 استفاده میکرد. با تغییر قوانین در سال 1979 و اجازه یافتن تولید نمونه چهار چرخ مدلهای چهار چرخ نیز با نامهای 14 و 15 عرضه شدند. موتور این مدلها مشابه مدل 12 بود ولی در قسمت جلو دارای اکسل و فرمان بودند و قانونا دو نفر میتوانستند سوار آن شوند. این مدلها تا سال 1982 تولید شد.

 

مدل جدید کمپانی در سال 1981 عرضه شد. این مدل دارای شاسی آلومینیومی و و بدنه از جنس فایبر گلاس بود. موتورهای مورد استفاده هم متنوع تر بودند. نمونه های 50 سی سی از سه کمپانی Motobécane ، BCB و یا پژو قابل سفارش بودند. نمونه ای 125 سی سی از کمپانی BCB نیز جزو لیست سفارش بود.

 

با بالا رفتن تقاضا برای میکروکار و ارائه نمونه های خوب توسط کمپانیهای خودرو سازی مختلف آرولا نیز به سراغ طراحی و عرضه نمونه ای با نام مینوتو رفت. این مدل دارای بدنه پلی استر و موتورهای 50 سی سی ساخت Motobécane و یا پژو و همچنین یک موتور دیزلی 325 سی سی ساخت کمپانی لامباردینی بود.