تراكتا / گرگوار Tracta / Gérgoire

File:Emblem Tracta.JPG

كمپاني تراكتا توسط Jean-Albert Grégoire با كمك مالي دوستش Pierre Fenaille در سال 1926 در Asnières پاريس تاسيس شد.

هدف گرگوار از اين كار عرضه خودرو با سيستم ديفرانسيل جلو طراحي شده توسط خودش بود. موتورهاي مورد نياز نيز با حجمهاي بين 1100 تا 1600 سي سي از كمپاني فرانسوي S.C.A.P تامين ميشد كه سوپرشارژر هاي كوزت نيز به عنوان آپشن بر روي آنها نصب ميشدند.

به زودي نياز به قدرت بيشتر موتورهاي شش سيلندر خطي 2.7 ليتري ساخت كنتينانتال آمريكا و 3.0 ليتري ساخت هاچكيس فرانسه را نيز قابل سفارش نمود.

File:1930TractaE.jpg

تراكتا در سال 1928  ، 1929 و 1930 در مسابقات لمان نيز شركت كرد با خودروهاي چهار سيلندر سوپرشارژ ولي در سال 1929 روي يكي از خودروهاي شركت داده شده در لمان موتور دو زمانه آزمايشي ساخت كوزت بود. تراكتا هيچ وقت موفقيتي در لمان كسب نكرد.

File:1929TractaA-front.jpg

File:1929TractaA-rear.jpg

File:1929TractaA-engine.jpg

در سال 1934 به دليل مشكلات مالي كمپاني تراكتا توليد خودرو را متوقف كرد. گرگوار كارخانه را براي خود نگاه داشت. او كه طراح خودرو براي ديگر كمپاني ها نيز بود كارهاي طراحي و تحقيقاتي خود را در مكان كمپاني سابق تراكتا پيگيري ميكرد.

سيستم اتصالات انتقال نيروي ديفرانسيل جلوي گرگوار توسط كمپانيهاي زيادي از DKW در آلمان تا پنهار و لافلي در فرانسه و ويليس در آمريكا و آلويس ، دايملر و لندروور در انگلستان مورد استفاده قرار گرفت گرچه هرگز نتوانست با سيستم ديفرانسيل جلوي طراحي سيتروئن رقابت جدي داشته باشد اما ميليونها جيپ با اين سيستم در ديفرانسيل جلو در دنيا عرضه شدند.

بعد از جنگ جهاني دوم ژان آلبرت گرگوار با روابطي كه داشت مسئول طراحي بسياري از خودروهاي بعد از جنگ بود و ايده ماشين كوچك ديفرانسيل جلو با بدنه و شاسي آلومينيومي را با ورژنهاي مختلف براي كمپانيهاي مختلف طراحي كرد. براي كمپاني پنهار مدل Dyna X را طراحي كرد كه با بدنه آلومينيومي گران قيمت خود قابليت رقابت زيادي نداشت. براي سيمكا خودرو كانسپت AFG را كه چيزي شبيه Dyna X ولي بصورت دو در بود طراحي كرد كه با كارشكني هاي كمپاني سيمكا هرگز به توليد نرسيد. براي هاچكيس هاچكيس گرگوار را طراحي كرد كه خودرو لوكس و بسيار زيبائي بود ولي باز به علت آلومينيومي بودن و قيمت بالاي توليد بعد از توليد تعداد كمي با شكست روبرو شد. تمامي اين طراحي ها در همان محل كمپاني تراكتا صورت ميگرفت.

در سال 1955 گرگوار نمونه اي اسپرتي براي خود طراحي كرد. او اسم اين مدل را گرگوار اسپرت گذاشت. اين مدل نيز بصورت ديفرانسيل جلو و با بدنه آلومينيومي بود. بدنه اين مدل توسط هنري شاپرون طراحي و ساخته شد و موتور آن نيز چهار سيلندر بوكسر 2188 سي سي سوپرشارژ ساخت هاچكيس بود. بر روي اين مدل نام تراكتا نصب نشد و به اسم گرگوار اسپرت كابريولت معرفي شد ولي در غرفه اين كمپاني در نمايشگاه خودرو سال 1956 نام تراكتا در كنار نام گرگوار نوشته شده بود و در صورت توليد انبوه احتمالا به علت ثبت شدن نام گرگوار توسط كمپاني خودروسازي گرگوار از اين نام نميتوانست بر روي خودرو خود استفاده نمايد. در هر صورت از اين خودرو تنها 4 نمونه ساخته شد.

Photo - Artcurial