ليژيه Ligier

File:Ligier logo.png

كمپاني ليژيه در سال 1968 توسط راننده مسابقات و بازيكن راگبي Guy Ligier در شهر Abrest فرانسه تاسيس شد. ابتدا خودروهاي مسابقه اي توليد شد و سپس در سال 1971 ليژيه اولين خودرو خياباني خود را به بازار عرضه كرد.

در بين سالهاي 1970 تا 1975 ليژيه در مسابقات 24 ساعته لمان نيز شركت ميكرد.

در سال 1974 طی قرار داد با کمپانی سیتروئن خط تولید سیتروئن SM به مرور به کمپانی لیژیه انتقال پیدا میکند.

با بهران نفتي دهه 70 كمپاني به ساخت خودروهاي كوچك شهري در كنار خودروهاي مسابقه اي روي آورد كه هنوز به توليد همين خودروها ميپردازد.

ليژيه در سال 1976 تيم فورمول يك نيز تشكيل داد و در گراندپري هاي زيادي مقامهاي نخست را بدست آورد.

در سال 2008 ليژيه با بدست آوردن مالكيت و ادغام با كمپاني Beneteau به دومين كمپاني بزرگ توليد كننده ميكروكار در اروپا بعد از كمپاني اسمارت تبديل شد.

نام تمامي خودروهاي مسابقه اي و جي تي ساخت ليژيه براي ياد بود نام Jo Schlesser راننده مسابقات و دوست ليژيه كه در سانحه اي طي مسابقات سال 1968 جان خود را از دست داد با حروف JS شروع ميشود.

 

برخي مدلهاي مهم ليژيه:

لیژیه JS1:

این مدل در سال 1969 برای شرکت در مسابقات عرضه شد. ابتدا بر روی این مدل موتور 1.6 لیتری کاسورث و سپس موتور 1.8 لیتری از کاسورث نصب شد که در مسابقات زیادی به مقام دست یافتند. تعدادی از این مدل نیز به موتور شش سیلندر وی شکل فورد مجهز شدند که موفقیتی کسب نکردند.

 

ليژيه JS2:

اين مدل بين سالهاي 1971 تا 1975 توليد شد. موتور اين مدل شش سيلندر وي شكل 2.7 ليتري ساخت مازراتي بود كه بر روي سيتروئن SM و مازراتي مراك نيز نصب ميشد. این مدل بر خلاف JS1 بیشتر برای عرضه در بازار به عنوان خودرو جی تی طراحی شده بود و برای همین نیز در آن از موتور و گیربکس خودروهای جی تی استفاده شده بود. در كل حدود 100 عدد از اين مدل توليد شد. نمونه اي از اين خودرو براي مسابقات جايزه بزرگ نيز ساخته شد كه از جمله مقامهاي آورده شده توسط آن مقام اول در مسابقات تور دو فرانس سال 1974 و مقام دوم در مسابقات 24 ساعته لمان سال 1975 ميباشد.

File:Ligier JS2 vl red.jpg

File:1975LigierJS2FordCosworthDFV.jpg

 

لیژیه JS3:

این مدل ابتدا در سال 1971 بصورت پروتوتایپ بر روی شاسی فورمول وان و با بدنه مسابقه ای طراحی شد. در آن از موتور هشت سیلندر وی شکل فورمول وان کاثورس استفاده شد. این مدل در سال 1971 در مسابقات لمان شرکت کرد ولی موفق به اتمام مسابقه نشد. بعد از این عدم موفقیت لیژیه موتور و بسیاری از سیستمهای مکانیکی این مدل را با JS2 ترکیب کرد و به این صورت در مسابقات سال 1974 موفق به کسب مقام شد. در نهایت چهار عدد از مدل جی تی این خودرو تولید شد.

 

ليژيه JS5:

اولين خودرو فورمول وان ليژيه بود. اين خودرو توسط Gérard Ducarouge و Michel Beaujon طراحي شد و موتور آن دوازده سيلندر وي شكل 2993 سي سي ساخت كمپاني ماترا و گيربكس آن نيز 5 دنده ساخت كمپاني Hewland بود. اين خودرو در مسابقات فورمول وان 1976 در كل موفق به كسب مقام پنجم براي تيم ليژيه شد.

File:Jacques Laffite GP Italia 1976.jpg

 

ليژيه JS7:

اين مدل نيز توسط Gérard Ducarouge و Michel Beaujon طراحي شد و موتور آن دوازده سيلندر وي شكل 2993 سي سي ساخت كمپاني ماترا و گيربكس آن نيز 5 دنده ساخت كمپاني Hewland بود. اين خودرو در مسابقات فورمول وان 1977 در كل موفق به كسب مقام هشتم براي تيم ليژيه شد.

File:Laffite Ligier 1.jpg

 

ليژيه JS11 :

اين مدل جايگزين JS9 شد و در مسابقات فورمول وان 1979 شركت كرد. اين مدل توسط Gérard Ducarouge و Michel Beaujon و Robert Choulet طراحي شد و موتور آن هشت سيلندر وي شكل 2993 سي سي ساخت كاسورث-فورد و گيربكس آن نيز 6 دنده Hewland بود ولي در خود كمپاني ليژيه ساخته ميشد. در مسابقات سال 1979 اين مدل در رقابت شديد با تيم هاي فراري و ويليامز شانه به شانه جلو ميرفت تا اينكه گلايد يكي از خودروهاي ليژيه و صدمه ديدن راننده آن باعث شد كه تيم ليژيه از رقابت براي قهرماني دور شود. در سال 1980نمونه اصلاح شده SJ11/15 در مسابقات شركت داده شد ولي اينبار نيروي داون فورس بيش از حد بدنه به سيستم تعليق و لاستيكهاي گودير صدمات زيادي وارد مي آورد و ليژيه را از رقابت تنگاتنگ با تيم هاي وليامز و برابهام دور نگاه ميداشت. در نهايت سال 1981 كمپاني ميشلن تعدادي از اين خودروها را براي تست فشار بر روي لاستيكها خود خريداري و در تستهاي مختلف مورد استفاده قرار داد. اين مدل بخاطر رقابتهاي تنگاتنگ و سوانح پيش آمده در رسانه ها و بين طرفداران فورمولا وان نيز معروف شد طوري كه حتي نمونه هاي اسباب بازي آن براي كودكان به بازار آمد و همچنين به يكي از شخصيتهاي داستانهاي مصور ترانسفورمرز تبديل شد.

File:Ligier JS11 2008 Goodwood.jpg

 

لیژیه JS4:

اولین مدل کوچک شهری لیژیه با موتور 50 سی سی قادر بود به حدالاکثر سرعت 45 کیلومتر در ساعت برسددر سال 1980 به بازار عرضه شد. لیژیه برای ساخت این مدل از خودروهای پیت کار مورد استفاده در مسابقات فورمول وان الهام گرفت. راندن این مدل با قوانین آن روز فرانسه نیازی به گواهینامه رانندگی نیز نداشت و افراد 16 ساله نیز قانونا میتوانستند با آن در خیابانها رانندگی کنند. در هر صورت این مدل بسیار موفق با تعداد تولید حدود 25000 عدد تا سال 1982 به راحتی قسمتی از هزینه های خودروهای فورمول وان لیژیه را تامین میکرد.

 

ليژيه JS6:

مدل آپگرید شده JS4 با جلو پنجره فیس لیفت شده و امکانات مدرنتر و موتور 50 سی سی 9 اسب بخار در سال 1983 به بازر عرضه شد و تولید آن تا 1987 ادامه پیدا کرد.

 

لیژیه سری7:

این مدل برای اشتباه نشدن نام آن با خودرو فورمولا وان کمپانی یعنی JS7 به این صورت نامگذاری شد. در این مدل که در سال 1987 به بازار عرضه شد از موتور دیزل 265 سی سی با قدرت 5 اسب بخار استفاده شد. این مدل تا سال 1988 تولید شد.

$(KGrHqN,!mEFHdMlyr,LBS!mVwrUdQ~~60_35

 

ليژيه JS43:

آخرين خودرو فورمول وان ليژيه توسط Frank Dernie طراحي شد و در مسابقات سال 1996 شركت داده شد. موتور 10 سيلندر وي شكل ان ساخت موگن-هوندا و گيربكس شش دنده آن ساخت خود ليژيه بود. در حالي كه يكي از سهام داران اصلي تيم و مدير تيم طي مشكلي با گاي ليژيه تيم را ترك كردند اين خودرو تمام گراند مسابقات را به اتمام رساند و در گراند پري موناكو به مقام اول و در كل فصل به مقام ششم دست يافت. سال بعد گاي ليژيه تيم فورمولا وان ليژيه را به آلن پروست فروخت و به اين صورت ليژيه از صحنه مسابقات فورمول وان كنار رفت.

File:Ligier JS43 front-left Honda Collection Hall.jpg

كمپاني ليژيه