اَويون وُزان Avions Voisin

Fichier:AvionsVoisin.png

(1906-1957)

كمپاني هواپيماسازي Voisin در سال 1906 توسط گابريل و شارل وزان تاسيس شد. كمپاني وزان اولين كمپاني هواپيما سازي جهان بود كه هواپيماهاي تجاري توليد كرد. گابريل وزان نابغه مهندسي و علوم هوائي بود و خيلي از اولينهاي طراحي هواپيما در كمپاني وزان به وقوع پيوست.

گابريل وزان (سمت چپ) و شارل وزان (سمت راست):
File:VoisinBrothers2.jpg

پس از جنگ جهاني اول و در سال 1919 گابريل وزان كمپاني هواپيما سازي را تعطيل كرد تا به علاقه ديگر خود يعني توليد خودروهاي لوكس بي نظير بپردازد و به همين منظور كمپاني جديدي در شهر Issy-les-Moulineaux فرانسه بنا كرد. به علت نبوغ بالاي مهندسي هوائي وزان خودروهاي توليدي اين كمپاني فوق العاده متفاوت و جلوتر از زمان خودشان بودند. وزان جزو اولين كمپانيهاي خودرو سازي بود كه از شاسي مونوكوك استفاده كرد ، از فلزات سبك مانند آلومينيوم در ساخت خودرو استفاده كرد ، رادياتور را از جلوپنجره جدا و كوچكتر كرد و در مقابل واتر پمپ قرار داد. شيوه اي كه در خودروهاي امروزي مورد استفاده قرار ميگيرد.

در سال 1930 بعد از بوجود آمدن مشكلات مالي براي كمپاني گابريل وزان يكي از مهندسين با استعداد خود به نام André Lefèbvre را به لوئيس رنو توصيه ميكند. André Lefèbvre در نهايت به كمپاني سيتروئن جائي كه از نظر اهميت دادن به تكنولوژي هاي جديد و به كار گيري ايده هاي خلاقانه بيشتر شبيه كمپاني وزان بود رفت و بسياري از ايده هاي بزرگ خود را با استفاده از تجربيات كسب شده در كنار نابغه اي مانند گابريل وزان در پروژه هائي مثل Traction Avant ، 2CV و DS عملي نمود.

بعد از جنگ جهاني دوم همراه با ملي شدن خيلي از كسب و كارها و فشار دولتي براي توليدات مورد نياز بدون توجه به تخصص كمپانيها باعث شد كه گابريل وزان در سال 1945 طرح مدل Biscooter را كه مدلي كوچك و با موتور 125 سي سي بود را ارائه كند كه بعد از ساخت چند نمونه پروتوتايپ هيات مديره كمپاني اين مدل را كه پتانسيل خوبي براي توليد و فروش داشت را نامناسب دانستند و طرح توليد و توسعه آن لغو شد و كمپاني آويون وزان در سال 1946 عملا تعطيل شد. اما خود گابريل وزان كمپاني ديگري با نام آئرومكانيك ثبت كرد و تا سال 1958 روي اين طرح كار ميكرد و پروتوتايپهاي مختلف در ابعاد و براي كارائي هاي متفاوت ارائه نمود. در نهايت كمپانيي اسپانيائي Autonacional تحت ليسانس خود گابريل وزان و كمپاني تازه تاسيس او  Aéromécanique تعداد 12000 عدد از اين خودرو را با تغييرات زياد نسبت به مدل پروتوتايپ در اسپانيا توليد و با نام خود به فروش رسانيد.

گابريل وزان در كمپاني جديد خود Aéromécanique دو طرح ديگر يكي در سال 1956 خودرو كوچك Postman براي استفاده در سيستم پست و ديگري در سال 1957 كاميون شش چرخ كوچك را نيز طراحي كرد كه هيچ كدام به توليد نرسيدند.

برخي اولين هواپيماهاي وزان:

وزان Biplane اواين پرواز 1907:

File:Voisin-Farman I.jpg

وزان Type de Course اولين پرواز 1910:

File:1910 Voisin Racer-Rougier1.jpg

وزان Canard اولين پرواز 1911:

File:CanardVoisin.jpg

وزان Icare Aero Yacht اولين پرواز 1912:

File:Voisin aero-yacht.jpg

وزان Type III اولين پرواز 1914:

File:Voisin LA.jpg

 

مروري بر خودروهاي وزان:

وزان C1 توليد 1920-1924:

گابريل وزان اولين اتومبيل وزان را خودش طراحي نكرد. در حقيقت C1 را Louis Dufresne و Ernest Arnault دو تن از طراحان اسبق پنهار و لواسور براي آندره سيتروئن كه او نيز در حال تاسيس كمپاني خودرو سازي خود بود طراحي كرده بودند. گابريل وزان اين طرح را كه مورد قبول سيتروئن قرار نگرفته بود خريداري نمود. اين مدل داراي موتور چهار سيلندر 4 ليتري بود و آنطور كه در خيلي از خودروهاي آن سالها مرسوم بود فقط چرخهاي عقب داراي سيستم ترمز بودند. اين مدل به علت داشتن شاسي بسيار مقاوم مورد توجه بسياري از اتاق سازهاي آن دوران قرار گرفت. از اين مدل 1282 عدد توليد شد.

وزان C2 توليد 1920-1921:

وزان سي 2 اولين خودروئي بود كه توسط خود گابريل وزان و با ايده هاي بلند پروازانه او ساخته شد. موتور اين مدل 12 سيلندر وي شكل به حجم 7238 سي سي بود و سيستم فنربندي آن نيز سيستم كاملا نو آورانه و مدرني بود كه قابليتهاي بالائي را براي شاسي ايجاد ميكرد و در هر چهار چرخ داراي سيستم ترمز بود. به علت هزينه هاي بالاي توليد موتور پيچيده دوازده سيلندر فقط دو عدد از اين مدل توليد شد. يكي با بدنه كابريو و فرمان سمت چپ و دومي با بدنه ليموزين و بصورت فرمان سمت راست. گيربكسها نيز در يكي از مدلها دو دنده و در ديگري سه دنده بود.

وزان C3C توليد 1922-1923:

وزان C3C بر روي شاسي كوتاه شده مدل سي 1 شكل گرفت و از همان موتور چهار سيلندر 4 ليتري استفاده مينمود اما قدرت موتور به 90 اسب بخار افزايش يافته بود. ترمزهاي جلو در مدل 1922 بصورت آپشن و در مدل 1923 بصورت استاندارد نصب ميشدند و گيربكس اين مدلها نيز 4 دنده بودند. اين مدل با اتاق كابريو عرضه ميشد ولي ميشد آن را بصورت شاسي و موتور براي فرستادن به اتاق سازهاي مختلف نيز سفارش داد. نمونه اي از اين مدل نيز براي شركت در مسابقات جايزه بزرگ طراحي شد كه در مسابقات جايزه بزرگ سال 1922 با كسب مقام اول ، دوم ، سوم و پنجم توانست افتخار زيادي براي كمپاني به ارمغان آورد. از اين مدل در كل به تعداد 440 عدد توليد شد.

وزان C4 توليد 1922-1926:

اين مدل ارزان قيمت تر براي جبران هزينه هاي سنگين توليد مدلهاي لوكس طراحي شد. موتور آن نمونه چهار سيلندر خطي 1248 سي سي به همراه گيربكس سه دنده بود. اين مدل با اتاقهاي كابريو ، تورپدو و سالن قابل سفارش بود. در سال 1924 اين مدل دچار اصلاحات شد و C4S نام گرفت. موتور آن به 1328 سي سي ارتقاع يافت دينامي براي آن طراحي شد كه نقش استارتر را نيز بازي ميكرد و درست به سر ميل لنگ متصل ميشد و روشن شدن خودرو را كاملا بي صدا كرده بود. از اين مدلها در كل تعداد 900 عدد توليد شد.

وزان C3L توليد 1923-1927:

اين مدل براي جايگزيني مدل لوكس C1 در نظر گرفته شد. بر روي شاسي كشيده تر شده مدل سي1 و با همان موتور چهارسيلندر 4 ليتري كه البته دچار افزايش قدرت شده بود و گيربكس نيز چهار دنده بود. در ابتدا براي اين مدل اتاقهاي مختلف تورينگ تورپدو ، كوپه ليموزين و شش نفره سالن قابل سفارش بود. تعدادي نيز بصورت سفارشي بصورت كابريو قابل استفاده در شرايط مختلف آب و هوائي ساخته شدند مانند خودروئي كه براي پادشاه سيام ساخته شد. در اواخر سال 1923 اتاقهاي كوپه دويل ، شش نفره تورپدو ، سالن و همچنين شاسي و موتور بدون بدنه نيز قابل سفارش بودند. در سال 1925 بدنه بسيار سبك وزن و مدرن پريسماتيك بر طبق تكنولوژي هواپيما سازي نيز توسط كابريل وزان بر روي اين مدل طراحي شد كه قابليت بالاي طراحي اتاق گابريل را نشان ميداد. در كل 1750 عدد از مدلهاي مختلف C3L توليد شد.

http://www.automobiles-voisin.fr/images/gv280.jpg

وزان C5 توليد 1923-1928:

وزان سي5 در زمان خود بسيار با استقبال از طرف محافل طرفدار خودروهاي لوكس قرار گرفت. اين مدل نيز از موتور چهار سيلندر خطي 4 ليتري استفاده مينمود و گيربكس نيز چهار دنده بود. بر روي اين مدل اتاقهاي تورپدو ، كابريو و فوق مدرن پريسماتيك قابل سفارش بود. بسياري از اتاق سازان وقت نيز بر روي شاسي اين مدل اتاقهاي مختلف ساختند. در كل تعداد 500 عدد از اين مدل توليد شد.

وزان C6 توليد 1923:

وزان سي6 براي مسابقات جايزه بزرگ طراحي شد. گابريل وزان از André Lefebvre خواست تا بدنه اي فوق سبك و آئروديناميك براي اين مدل طراحي كند. لوفِور هم بدنه و شاسي آلومينيومي بسيار سبك وزن و آئروديناميك طراحي كرد. براي مسابقات جايزه بزرگ موتور بزرگ 4 ليتري مناسب نبود بنابراين وزان نمونه اي بزرگتر از موتور وزان C4 به حجم 2 ليتر طراحي نمود ولي اين موتور نيز مثل نمونه كوچكتر نصب شده بر روي سي4 داراي سوپاپهاي اسليو بودند كه براي مسابقات مخصوصا رقابت با رقبائي مانند بوگاتي مناسب نبودند. گيربكس اين مدلها نيز سه دنده بودند. در هر صورت 4 عدد از اين مدل ساخته شد ولي در طول مسابقه ايرادات فني موتور اين مدل خود را نشان داد و در طول مسابقه تغييراتي بر روي اجزائي مثل واتر پمپ صورت گرفت. در نهايت فقط يكي از سي6 ها به رانندگي خود لوفور توانست مسابقه را در مقام سوم به پايان برساند. بعدها لوفور روي يكي از مدلهاي سي6 موتور بزرگتر 4 ليتري نصب كرد و در مسابقات هيل كلايمب شركت ميكرد.

وزان C7 توليد 1924 تا 1928:

اين مدل جايگزيني بود براي خريداران C4 كه به دنبال بدنه اي كمي بزرگتر بودند. قابليتهاي اين مدل با استفاده از پنل هاي آلومينيومي براي بدنه و كاهش وزن نسبت به سي4 بسيار بهتر شده بود. براي اين مدل موتور چهار سيلندر خطي 1550 سي سي و گيربكس سه دنده در نظر گرفته شد. از مدلهاي مختلف اين خودرو تعداد 1350 عدد توليد شد.

 

وزان C8 و C9 توليد سال 1924:

مدل هاي سي8 و سي9 بر اساس مدل سي5 و موتور 4 ليتري چهار سيلندر و گيربكس چهار دنده آن براي مسابقات جايزه بزرگ طراحي شدند. تفاوت انمها در وزن انها بود كه در كلاسهاي مختلف به رقابت مي پرداختند. به احتمال زياد 4 عدد از اين دو مدل در كجموع ساخته شد و اين سال آخرين باري بود كه وزان در مسابقات جايزه بزرگ شركت ميكرد.

وزان C10 توليد 1924:

وزان سي10 نيز در همان سال 1924 براي مسابقات جايزه بزرگ طراحي شد اما بر پايه شاسي و موتور كوچكتر مدل سي7. اين مدل در كنار سي8 و سي9 در جايزه بزرگ شركت كرد ولي به سرعت از دور مسابقه خارج شد. چند ماه بعد اين مدل با حذف گلگيرها براي مسابقه هيل كلايمب مورد استفاده قرار گرفتو به احتمال زياد از اين مدل فقط يك نمونه توليد شد.

 

وزان C11 توليد 1926-1928:

سي11 اولين مدل وزان با موتور شش سيلندر بود. اين موتور بر اساس موتور چهار سيلندر مدل سي7 طراحي شده بود به حجم 2326 سي سي و گيربكس آن نيز سه دنده بود. براي اين مدل درب كاپوت جديد و لوكسي طراحي شد كه بسيار مورد توجه قرار گرفت. در مدلهاي چهار در شيشه هاي عقب طوري طراحي شده بودند كه كاملا پائين و داخل در ميروند. در مدلهاي دو در شيشه هاي كناري كشيده كه ديد بسيار خوبي ايجاد ميكرد و چراغ بزرگ همانند چراغ جلو بر روي گلگيرهاي عقب براي روشن كردن سمت راست خودرو در شب. اين مدل به تعداد 2180 عدد توليد شد.

خودرو ملكه يوگوسلاوي:

http://www.automobiles-voisin.fr/images/gv021d.jpg

 

وزان C12 توليد 1926 – 1933:

اين مدل ابتدا فقط بصورت شاسي و موتور عرضه ميشد ولي از سال 1927 كمپاني انواع بدنه هاي خود را نيز بر روي اين شاسي اجرا كرد. موتور اين مدل شش سيلندر خطي به حجم 4530 سي سي و گيربكس نيز چهار دنده بود. از اين مدل در كل 160 عدد توليد شد كه امروزه فقط از وجود دو عدد از آنها اطلاع در دست ميباشد. يكي شاسي و موتور بدون بدونه و ديگري داراي بدنه اي ساخت اتاق سازي Duvivier .

تنها C12 موجود با اتاق ساخت Duvivier:

 

وزان C14 توليد 1928-1932:

مدل سي14 بر پايه مدل موفق سي11 ايجاد شد. در حقيقت مدل سي11 آنقدر كامل بود كه فقط تغييراتي جزئي در شاسي و برخي قطعات انجام گرفت. موتور اين مدل نيز همان موتور شش سيلندر 2326 سي سي بود ولي براي آن گيربكس بسيار پيشرفته شش دنده جلو و دو دنده عقب در ظر گرفته شد. از اين مدل در كل 1795 عدد توليد شد.

 

وزان C15 توليد 1929-1930:

مدل سي15 به عنوان كوپه كوچك دو نفره لوكس عرضه شد. شاسي آن كوتاه و داراي موتور شش سيلندر خطي به حجم 2360 سي سي و گيربكس سه دنده بود. تنها نمونه متفاوت سي15 شخصي خود گابريل وزان بود كه مدتي به عنوان خودرو تست استفاده ميشد و انواع موتورها از جمله چند موتور بخار طراحي شده توسط گابريل روي آن نصب شد. در نهايت نيز گابريل موتور شش ليلندر خطي 3 ليتري روي آن نصب كرد كه در حال حاظر نيز محرك اين مدل ميباشد. اين خودرو داراي تجهيزات و قطعات اضافي و متفاوت بسياري با انواع ديگر سي15 ميباشد كه توسط گابريل براي استفاده هاي مختلف روي آن نصب شده بود. از مدل سي15 تنها 45 عدد توليد شد.

C15 گابريل وزان:

 

وزان C16 توليد 1929-1933:

اين مدل لوكس بر مبناي مدل سي12 طراحي شد. شاسي تغيير خاصي نكرد ولي بر روي اين مدل از موتور بزرگتر شش سيلندر خطي 5830 سي سي به علاوه گيربكس چهار دنده استفاده شد. براي اين مدل فقط دو اتاق كوپه و سالن قابل سفارش بود و فقط 77 عدد از اين مدل لوكس توليد شد.

وزان C18 توليد 1930-1935:

اين مدل بر روي شاسي مدل سي16 شكل گرفت ولي گابريل وزان موتور مورد علاقه خود يعني دوازده سيلندر وي شكل با زاويه 60 درجه كه قبلا نمونه آن را بر روي سي2 نصب كرده بود را در نظر گرفت. اين مدل در زمان خود اوج تكنولوژي وزان بود. ابتدا بر روي اين مدل موتور دوازده سيلندر وي شكل 3900 سي سي نصب شد ولي خيلي زود اين موتور با نمونه دوازده سيلندر 4885 سي سي جايگزين گرديد. گيربكس اين مدلها نيز چهار دنده بودند. در كل 89 عدد از اين مدل توليد گرديد.

 

وزان C20 توليد 1931-1934:

وزان سي20 از پيشرفته ترين خودروهاي زمان خود بود. با طراحي و تغييرات ببيادي در شاسي گابريل وزان توانسته بود ارتفاع هودرو را نسبت به خودروهاي معمول در آن زمان بسيار پائين تر آورد و در حقيقت راننده و سرنسينان در دو طرف تونل گيربكس و گاردان منشستند. موتور اين خودرو نيز دوازده سيلندر وي شكل به حجم 4890 سي سي و گيربكس نيز چهار دنده بود. براي اين مدل سه نوع بدنه نيز قابل سفارش بود. از تعداد توليد دقيق اين مدل اطلاع دقيقي موجود نيست ولي در كل حدود 30 عدد از اين مدل توليد شدند.

وزان C21 توليد 1931-1935:

وزان سي21 در زمان خود خودرو بسيار اسپرتي و قدرتمندي بود. اين مدل بر مبناي شاسي و اتاق نمونه كوپه سي14 شكل گرفت ولي بر روي آن موتور بزرگ و قدرتمند دوازده سيلندر وي شكل 4885 سي سي به همراه گيربكس چهار دنده نصب شد. از اين مدل در كل 40 عدد توليد شد.

 

وزان C22 توليد 1931-1935:

وزان سي22 از نظر شاسي و اتاق كاملا با مدل سي20 يكي بود ولي در بجاي موتور دوازده سيلندر از موتور شش سيلندر خطي 5830 سي سي كه از موتور 12 سيلندر وزان نيز قدرتمند تر بود استفاده شده بود. گيربكس اين مدل نيز چهار دنده بود. اين مدل قوي ترين وزاني بود كه تا آن زمان توليد شده بود و در كل 36 عدد از اين مدل توليد شد.

وزان C23 توليد 1931-1936:

اين مدل داراي دو بدنه كوپه و سالن بود و براي آن از موتور تازه طراحي شده شش سيلندر خطي 3 ليتري به همراه گيربكس چهاردنده جلو و دو دنده عقب استفاده شد. اين مدل به سرعت به عنوان مدلي لوكس ، نرم ، بي صدا و راحت معروف گرديد. از اين مدل 335 عدد توليد شد.

وزان C24 توليد 1933-1936:

وزان سي24 از نظر موتور و گيربكس و بدنه با سي 23 يكي بود ولي كل اين مجموعه بر روي شاسي متفاوتي قرار گرفته بود كه اين مدل را اسپرتي تر مينمود. موتور نيز كمي تقويت شده بود و نسبت به سي 23 افزايش قدرت يافته بود. در كل از اين مدل 120 عدد توليد شد.

 

وزان C25 Aérodyne توليد 1934-1935:

وزان سي 35 رويكرد جديد كمپاني براي تغيير چهره مدلهاي كمپاني به سبك مدرن كه در اواسط دهه 30 بسيار مورد توجه قرار گرفته بود طراحي شد. اين مدل از بالاترين تكنولوژي ها در طراحي استفاده ميكرد. بدنه كاملا جلوتر از زمان و آئروديناميك بود كه سقف كشوئي عقب رونده به همراه پنجره هاي در نظر گرفته شده بر روي سقف بر متفاوت بودن آن مي افزود. ولي ارائه همزمان اين مدل با مدل پيشرو ديگر يعني سيتروئن تراكسيون آوان كه تمامي بازديد كنندگان نمايشگاه خودرو سال 1934 را به سمت خود كشيده بود كار را براي ارائه اين مدل سخت نمود. موتور اين مدل همان موتور 3 ليتري شش سيلندر خطي به همراه گيربكس چهار دنده جلو و دو دنده عقب بود. از اين مدل در كل فقط 28 عدد توليد شد.

 

وزان C26 توليد 1934:

وزان سي 26 بر روي شاسي مدل سي 25 و با همان موتور و گيربكس ساخته شد ولي داراي بدنه اي كمي متفاوت تر و داراي خصوصيات مثل شيشه و سقف به سبك معمول بود براي اين مدل دو مدل اتاق به نامهاي Aérisée كه ائروديناميك و سبيه سي25 بود و بدنه ليموزين Chevalière در نظر گرفته شد. از توليد اين مدل اطلاعاتي در دست نيست ولي آنچه مسلم است يك عدد از نمونه Aérisée توليد شد كه در نمايشگاه خودرو 1934 شركت كرده بود ولي از توليد نمونه اي از مدل ليموزين Chevalière اطلاعاتي وجود ندارد.

وزان C27 توليد 1934:

خودرو بي نظير ديگري كه توسط وزان در سال 1934 توليد شد مدل سي27 بود. اين مدل بر روي شاسي كوتاه شده سي25 شكل گرفت و از همان موتور شش سيلندر خطي سه ليتري به همراه گيربكس چهار دنده جلو و دو دنده عقب بهره ميبرد. تنها دو عدد از اين مدل توليد شد. يكي بصورت شاسي بدون اتاق كه اتاق آن توسط جوزف فيگوني بصورت كابريو برای سفارت ایران در پاریس طراحي و ساخته شد. اين مدل ابتدا بصورت دو رنگ زرد و مشكي بود كه در دهه 80 به دو رنگ آبي تغيير رنگ پيدا كرد و در نهايت در آخرين بازسازي دوباره به زرد و مشكي تغيير رنگ داد. دومي بصورت كوپه توسط André Noel سفارش داده شد كه با نام Aérosport توليد شد.


 

وزان C28 توليد 1935:

اين مدل نيز بر روي شاسي مدل سي25 شكل گرفت ولي براي آن موتور جديد شش سيلندر خطي 3318 سي سي به همراه گيربكس جديد كوتال الكترومگنتيك چهار دنده جلو و يك دنده عقب نصب شد. براي اين مدل يك بدنه ليموزينبه نام Clairière قابل سفارش بود ولي يك نمونه كشيده تر به نام Ambassade نيز بر روي آن توليد شد. بدنه ديگر بصورت كوپه بود و Aérosport نام داشت در كل 30 عدد از مدلهاي ليموزين و حدود 14 عدد كوپه از اين مدل توليد شد.

وزان 12L توليد 1936:

اين مدل از مدلهاي بسيار بلندپروازانه بود. خودروئي با موتور 12 سيلندر خطي به حجم 5988 سي سي و گيربكس الكترومگنتيك چهار دنده جلو. موتور اين مدل در حقيقت از دو عدد موتور شش سيلندر خطي كه با هم يكي شده بودند بوجود آمده بود و امكان ساخت نمونه 4654 سي سي آن نيز ميسر بود. براي اين مدل دو نوع بدنه كوپه V12L كه بدنه آن Ailée نام داشت و نمونه چهار در ليموزين 12LL كه بدنه آن Croisière نام داشت قابل سفارش بود. تا جائي كه اطلاع در دست ميباشد تنها دو عدد از اين مدل توسط اندره لوفور طراحي و ساخته شد كه در نمايشگاه خودرو سال 1936 به نمايش در آمد.

وزان C30 توليد 1937-1938:

وزان سي 30 كاملا از نو و جديد طراحي شد. شاسي اين مدل كاملا از نو و جديد طراحي شد اما طراحي اين مدل مصادف بود با ورشكستگي كمپاني و طراحي و توليد موتورهاي با سيستم سوپاپ اسليو كه تبديل به سنت كمپاني شده بود بسيار گران تمام ميشد. بنابراين كمپاني به دنبال گزينه تهيه موتور از خارج كمپاني براي اين مدل رفت ولي موتوري كه علاوه بر داشتن قيمت مناسب تر خصوصيات موتورهاي وزان يعني نرمي و بي صدائي و قابليت بالاي استفاده را نيز داشته باشد. در نهايت موتور ساخت كمپاني گراهام آمريكا براي اين مدل مناسب تشخيص داده شد كه گرجه سيستم سوپاپ اسليو نداشت و بصورت مدرن طراحي شده بود ولي از نرمي و بي صدائي و كارائي لازم بهره ميبرد. اين موتور بصورت شش سيلندر خطي داراي حجم 3560 سي سي بود و جعبه دنده نيز از نوع چهار سرعته كه البته دنده چهارم بصورت اوردرايو عمل ميكرد. در ادامه سيستم سوپرشارژ نيز براي اين موتور قابل سفارش بود كه قدرت موتور را افزايش ميداد. براي اين مدل دو نوع اتاق قابل سفارش بود. اولي اتاق سالن چهاردر كه توسط خود وزان ساخته ميشد و دومي اتاق كابريو كه توسط اتاق سازي Dubos اجرا ميشد. در سال 1938 يك اتاق كوپه نيز براي اين مدل طراحي شد ولي تا جائي كه اطلاعات در دسترس ميباشد تنها يك نمونه بصورت پروتوتايپ از آن ساخته شد. در نهايت در كل 60 عدد از مدلهاي مختلف اين مدل توليد شدند.

 

وزان C31 Biscooter :

گابريل وزان طرح بيسكوتر را در سال 1945 ارائه كرد خودروئي ساده و دو نفره با بدنه اي از آلومينيوم كه زاويه شيشه جلو قابل تنظيم بود و موتور تك سيلندر دو زمانه 125 سي سي ساخت Gnome et Rhone و گيربكس شش دنده. توليد اين مدل راحت و ارزان بود و رانندگي با آن طبق قوانين آن روز به گواهينامه نياز نداشت. حدود 15 عدد نمونه پروتوتايپ از آن توليد شد و در نمايشگاه خودرو سال 1950 نيز معرفي شد و مورد استقبال قرار گرفت ولي در نهايت بالا رفتن روز افزون قيمت آلومينيوم توليد اين مدل را غير اقتصادي جلوه ميداد و گرچه مجلات و محافل خودروئي در خرابي هاي بعد از جنگ از اين مدل ارزان و كوچك استقبال كردند ولي مديريت كمپاني با توليد آن مخالفت كرد اما حق امتياز آن به خود گابريل وزان تعلق گرفت.