ژرژ ایرات Georges Irat

File:Emblem Georges Irat.JPG

کمپانی ژرژ ایرات در سال 1921 برای تولید اتومبیل در Chatou تاسیس شد.

اولین اتومبیل این کمپانی توسط Maurice Gaultier از طراحان کمپانی دولاژ طراحی شد و که از موتور 1990 سی سی بهره میبرد.

File:1927 Georges Irat Model A.jpg

در سال 1929 کمپانی به Neuilly تغییر مکان داد و موتورهای ساخت Lycoming آمریکا برای استفاده در خودروهای خود انتخاب کرد.

در سال 1934 با کاهش فروش خودروهای اسپرت شش سیلندر ، ایرات مقداری از سهام کمپانی را به Godefroy et Levecque تولید کننده موتورهای معروف به Ruby واگذار کرد و آنها نیز برای پیروی از طب دیفرانسیل جلو که در آن سالها با کارهای سیتروئن و گرگوار همه گیر شده بود دو مدل رودستر دیفرانسیل جلو یکی با موتور 1100 سی سی روبی و دومی نیز با موتور 2450 سی سی لیکومینگ طراحی و به بازار عرضه کردند. در سال 1938 نیز نمونه اسپرتی جدیدی با موتور 1911 سی سی سیتروئن طراحی و عرضه کردند.

File:Georges Irat 1939.JPG

در سال 1940 با شروع جنگ جهانی و اشغال فرانسه توسط ارتش آلمان کمپانی ژرژ ایرات تولید خودروهای بنزینی را متوقف و تولید دو مدل خودرو رودستر و مینی ون برقی را که طراحی آنها کامل شده بود را شروع کرد. ولی در سال 1942 با کمیاب شدن مواد اولیه لازم برای تولید این خودروها تولید آنها متوقف شد.

بعد از جنگ جهانی دوم کمپانی چند نمونه پروتوتایپ را به نمایش گذاشت ولی علی رقم تلاشهای زیاد در طرح حمایتی دولت از خودروسازان قرار نگرفت و عملا کمپانی بعد از جنگ چهانی دوم نتوانست خودروئی را در فرانسه تولید و عرضه کند.

ژرژ ایرات در سال 1950 بعد از نا امیدی از دولت فرانسه کمپانی خود را به کازابلانکا در کشور مراکش منتقل و در آنجا نمونه ای جیپ مانند به نام VBD با ظرفیت سه سرنشین و موتور کمپانی پنهار نصب شده در قسمت عقب طراحی نمود که با تعداد کم تا سال 1953 تولید و سپس کمپانی تعطیل شد.

File:Voiture du Bled (VDB) in the Musée des Blindés, France, pic-3.JPG