ليون بوله Léon Bollée

 

كمپاني خانوادگي ليون بوله در سال 1873 توسط  Amédée Bollée (پدر) در شهر Le Mans فرانسه تاسيس شد.

Léon Bollée Jnr. (1870 - 1913) - Amédée Bollée Snr. (1844 - 1917) - Amédée Bollée Jnr. (1868 - 1926)

عكس به ترتيب: آمدي بوله (پسر) ، آمدي بوله (پدر) و ليون بوله (پسر)

خانواده بوله خانواده اي نابغه در زمينه خودروسازي بودند كه ابداعات و طرح هاي انقلابي و بي نقص آنها باعث تحولات بزرگي در زمينه خودروسازي شد. ايده توليد وسيله نقليه شخصي بدون اسب و سريع زماني به فكر آمدي بوله (پدر) رسيد كه در نمايشگاه بين المللي پاريس سال 1871 اتوبوسهاي بخار را ديد. او به سرعت شروع به كار بر روي وسيله نقليه مورد نظر خود كرد و در نهايت اتوبوس  بخاري را طراحي نمود كه در زمان خود انقلابي در اين زمينه محسوب ميشد. در صورتي كه خودروهاي بخار آن زمان ايده و بيس اوليه خود را از گالسكه ها ميگرفتند كه تغيير شكل داده و تبديل به وسايل نقليه بدون اسب ميشدند. بوله كل اساس اوليه چنين وسيله نقليه  را از اول طراحي كرد. اتوبوس بخار بوله به نام L’Obeissante گنجايش 12 نفر سرنشين داشت بدنه و شاسي آن از جنس آهن و كاملا از نو طراحي شده بود. داراي دو عدد موتور بخار جداگانه بود كه هر كدام به يكي از چرخهاي عقب متصل بودند و راننده ميتوانست يك يا هر دو موتور را به دلخواه به كار گيرد و داراي فرماني بود كه سيستم زنجير كار ميكرد و توسط قربيلك فرمان گرد به شكل خودروهاي امروزي ميچرخيد و اين كار دقت فرمان را بسيار بالا ميبرد. اين سيستم به سرعت توسط خودروسازان ديگر هم مورد استفاده قرار گرفت كه تا به امروز نيز استفاده از قربيلك فرمان در تمامي خودروها مرسوم ميباشد. سيستم فنربندي اين اتوبوس نز در نوع خود كاملا كارآمد و مدرن بود.

L'Obeissante, built in 1873

موفقيت اين مدل وزارت كشور فرانسه را بر آن داشت تا به فكر استفاده از اين مدل در جاده هاي كشور بيفتد.

در سال 1875 بوله خود شخصا اتوبوسش را از لمان تا پاريس راند و به علت قابليتهاي بالاي اين مدل در طي مسير 75 بار قوانين رانندگي آن دوران را زير پا گذاشت !!

File:Obeissante.jpg

در سال 1880 آمدي بوله خودرو بخار La Nouvelle را براي پدر خود طراحي كرد و ساخت. اين خودرو با خصوصيات و كارائي عالي و طراحي كاملا متفاوت و نبوغ آميز و شاسي همانند خودروهاي مدرن دهه ها بعد به اولين خودرو سدان دنيا نيز معروف ميباشد. اين خودرو 15 سال بعد از توليد با موفقيت در مسابقات پاريس بوردو پاريس نيز شركت كرد.

Amédée Bollée Jnr's first car was a 2 seater steamer, built in 1885

 

در سال 1895 با كم شدن علاقه بوله به خودروهاي بخار Voiturette سريعترين خودرو با موتور بنزيني جهان در زمان خودش متولد شد. اين مدل نيز همانند باقي طراحي هاي خانواده بوله كاملا متفاوت و خلاقانه و مدرن بود. خودروئي سه چرخ با موتور تك سيلندر 650 سي سي هوا خنك. بوله با بر هم ريختن كل اساس طراحي خودرو دو چرخ فرمان پذير را جلو و موتور را وسط و تنها چرخ عقب را به تسمه به گيربكس متصل كرد. قربيلك فرمان تا حد امكان كوچك شد و به طرز جالبي سرنشين بر روي صندلي جلو و راننده بر روي صندلي عقب قرار ميگرفت. در اين طرح سعي شده بود كه مركز ثقل خودرو تا جاي ممكن پائين آورده شود.